Urząd Gminy Narewka
ul. Białowieska 1
17-220 Narewka
tel. 85 6829880
fax. 85 6829885
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.narewka.pl

 

Gmina Narewka położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego, w powiecie hajnowskim. Wschodnia część gminy leży na terytorium Puszczy Białowieskiej, zaś zachodnia wchodzi w skład Puszczy Ladzkiej. W północnej części gminy znajduje się zbiornik wodny Siemianówka, o powierzchni 3250 ha, który jest zaliczany do jednego z największych akwenów w kraju. Stanowi on dużą atrakcję turystyczną, a także atrakcję dla wędkarzy i uprawiających sporty wodne.

Obszar gminy Narewka wyróżnia dominujący krajobraz Puszczy Białowieskiej, Zalewu Siemianówka oraz swoista mozaika etniczna i wyznaniowa jej mieszkańców. Ponad 2 tys. ha lasów Puszczy Białowieskiej zajmują rezerwaty przyrody: „Gnilec”, „Siemianówka”, „Dolina Waliczówki” i „Lasy Naturalne Puszczy Białowieskiej”. Region ten posiada wyjątkowe walory przyrodnicze, prawnie chronionych jest 99,1% jego terytorium.

Na terenie gminy znajdują się świadectwa bogatej historii: cerkwie, przydrożne kapliczki i krzyże, stare cmentarze i przykłady charakterystycznej zabudowy wiejskiej, dostępne dzięki sieci szlaków turystycznych pieszych i rowerowych.

 

Narewka   siemianówka

baza turystyczna w Narewce   Ośrodek turystyczno kulturalny na Starym Dworze