Urząd Gminy Narew
ul. Mickiewicza 101
17-210 Narew
tel. 85 6816016
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.narew.gmina.pl


Gmina Narew położona jest w południowo-wschodniej części województwa podlaskiego; w powiecie hajnowskim, który to zlokalizowany jest na terenie najzdrowszego ekologicznie obszaru określanego jako „Zielone Płuca Polski”. Gmina graniczy od północy z gminą Michałowo, od wschodu z gminą Narewka, od zachodu z gminami Zabłudów i Bielsk Podlaski, zaś od południa z gminami Czyże i Hajnówka. Gmina Narew leży na szlaku drogi krajowej Białystok - Białowieża, w obrębie Puszczy Białowieskiej.

Położenie gminy tworzy swoisty zakątek, obszar nieskażonej przyrody, w którą wkomponowana jest architektura wiejska. Trzy wsie: Trześcianka, Soce i Puchły, w których zachowały się domy bogato zdobione ornamentami, ciasno ustawione i zwrócone szczytami do ulicy, tworzą „Krainę Otwartych Okiennic”. Wielość zachwycających, urokliwych miejsc gmina Narew zawdzięcza sąsiedztwu Białowieskiego Parku Narodowego, zajmującego wschodnią część gminy. Bogactwo natury, unikalne w skali kraju i Europy gatunki zwierząt i roślin sprawiły, iż ten obszar zaliczono do terenów chronionych „Natura 2000”.

Z uwagi na unikalne walory obszar gminy Narew jest jedną z największych w Polsce ostoi ptactwa błotno – wodnego (ostoja ptasia o randze europejskiej E30). Ze względu na swoje wyjątkowe walory przyrodnicze dolina rzeki Narew często nazywana jest Polską Amazonią.

 

Kościół w Narwi    Kraina Otwartych Okiennic

 

Miejscowość Narew    parafia puchly narew

 

Skit w Odrynkach