Urząd Gminy Wyszki
ul. Piórkowska 2
17-132 Wyszki
tel. 85 7305890 - 98
fax. 85 7305899
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.wyszki.pl


Gmina Wyszki położona jest w północno - zachodniej części powiatu bielskiego, w środkowo – zachodniej części województwa podlaskiego i ma charakter typowo rolniczy. Północną granicę gminy stanowi rzeka Narew.

Atutem gminy jest czyste, nieskażone środowisko, natomiast szansą rozwoju regionu może być bliskość Narwiańskiego Parku Narodowego. Warunki przyrodnicze sprzyjają rozwojowi turystyki i agroturystyki zwłaszcza nad Narwią w okolicach Samułek i Strabli. Na terenie gminy znajduje się kilka miejscowości o interesującej przeszłości, w których zachowały się różne obiekty zabytkowe, m.in.: Zespół placowo-dworski w Strabli, Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Strabli z I połowy XVII w., Kościół Parafialny pw. Św. Stanisława w Topczewie zbudowany w latach 1926-1931, neogotycki Kościół Parafialny pw. św. Andrzeja w Wyszkach z początku XX w., Kaplica cmentarna pw. Przemienienia Pańskiego w Pulszach  z połowy XIX w., Zespół dworski we wsi Kamienny Dwór założony w I połowie IXI w., Cerkiew prawosławna pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Maleszach z 1870 roku.